Милосија

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 1999
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 175 | Димензии: 20x14 | Корица: мека

Според своето сиже и композиција, романот „Милосија ” е премин помеѓу „отворениот” и „затворен”роман: животот на главните и споредните јунаци во него, се разоткрива од повеќе страни, насликани се мниѓтво животни настани , па поради тоа основното внимание не е сосредоточено само врз еден единствен конфликт. Романот содржи во себе и историски и автобиографски настани.

Цена: 147 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Милосија

Категорија:
ИСБН: 989PD9100177

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Милосија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in