Mindset : нова психологија на успехот

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Mindset : the new psychology of success | Бр. на страни: 349 | Димензии: 20 | Корица: мека

По неколкудецениски истражувања, светски познатата психологинка Керол С. Двек од Универзитетот „Стенфорд“ истапува со едноставно, но воодушевувачко сознание за моќта на менталните ставови, што таа ги нарекува mindset. Во ова брилијантно дело, Двек ни покажува како начинот на кој се поставуваме кон своите дарби и вештини може драматично да влијае врз успехот што го имаме во учењето, работата, спортот, уметноста и во речиси секое друго поле. Личностите со статични светогледи потешко ќе напредуваат од оние кои веруваат дека способностите може да се развиваат. Спознавањето на својот ментален став објаснува како успешните родители, наставници, менаџери и спортисти ја применуваат таа идеја за да постигнат исклучителни резултати.

Двек воведува феномен што го нарекува начин на размислување за лажен развој и ги насочува луѓето кон усвојување на подлабок начин на размислување за вистински развој. Таа, исто така, го проширува концептот надвор од поединецот, применувајќи го во групи и во организации.Со правилни вештини на размислување, можете да ги мотивирате оние што ги водите, ги учите или ги сакате – за да го трансформираат својот и вашиот живот.

Цена: 650 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Mindset : нова психологија на успехот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-243-618-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Mindset : нова психологија на успехот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in