Минхен

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Munich | Бр. на страни: 344 | Димензии: 20 | Корица: мека

Хју Легат, британски дипломат во подем на служба во улицата „Даунинг“ бр. 10, е личен секретар на претседателот на владата Невил Чембрлен. Паул фон Хартман работи во Министерството за надворешни работи на Германија – а тајно е припадник на антихитлеровското движење на отпорот. Тие двајца биле пријатели на Оксфорд во дваесеттите години, но оттогаш немаат никаков контакт. Сега, затоа што Хју стигнува со авион како придружба на Чембрлен, а Хартман патува во Хитлеровиот воз од Берлин, нивните животи повторно ќе се вкрстат во Минхен, со навидум катастрофални последици. Роберт Херис прикажува настани со голема историска важност. На сцена ги извадил Хитлер, Чембрлен, Мусолини и Даладје и ги поставил во срцето на напнат, динамичен шпионски трилер за предавството и совеста, лојалноста и измамата, што се случува во периодот на судбоносната минхенска конференција во септември 1938 година.

Цена: 390 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Минхен

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-466-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Минхен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in