Министерство за врвна среќа

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Ministry of Utmost Happiness / Arundhati Roy | Бр. на страни: 480 | Димензии: 14×20 cm | Корица: /

Приказната во Министерство за врвна среќа полека и мајсторски се ткае низ сиромашните квартови на Делхи и низ рајските пејзажи на Кашмир. Рој раскажува за ликови кои на прв поглед се чинат маргинални и кои во други приказни веројатно би останале заборавени, но овде полека се претвораат во јунаци. Раскажувајќи за немирот и болката, за среќата и надежта, Рој гради епски портрет на современа Индија, но и грандиозна слика на нашето денешно општество. Варирајќи од љубовна приказна до историски роман, од семејна сага до политичка сатира, Министерство за врвна среќа е дело какво што се среќава сосем ретко, роман во својот чист и моќен облик.

Цена: 500 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Министерство за врвна среќа

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4852-17-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Министерство за врвна среќа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in