Мирисот на листовите чај

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Tea Planter's Wife | Бр. на страни: 432 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Сместена во дваесеттите години на минатиот век, приказната ја следи младата Англичанка Гвен, која има среќа да ја сретне љубовта на својот живот – русокосиот сопственик на плантажа од Цејлон (денес Шри Ланка). Таа доаѓа со пароброд на островот за да стапи во брак што ветува долг и мирен живот среде високите зелени ридови со чај. Но Лоренс е постојано на работа, а неговата млада сопруга мора сама да ја истражува плантажата. Талкајќи по забранетите места, Гвен наоѓа заклучена врата, премолчено минато. Гвен наскоро ќе остане бремена, а нејзиниот сопруг е пресреќен. По породувањето таа се соочува со страшната одлука што мора по секоја цена да ја скрие од Лоренс. Кога вистината ќе излезе на виделина, дали сопругот ќе може да ѝ го прости на Гвен тоа што го направила?

Цена: 500 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Мирисот на листовите чај

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-335-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мирисот на листовите чај”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in