Мисијата на Сигмунд Фројд

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 112 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Оваа книга била еден од првите и ретки гласови на сомнение во божествената величина на Фројд. Фром ни дава слика за тоа каков бил Фројд како човек и како научник. Го разгледува неговиот однос со родителите, пријателите, неговиот став кон жените и кон љубовта, кон религијата и политиката. Фројд имал висока цел - да формира движење за етичко ослободување на човекот, нова световна и научна религија за една елита која би го водела човештвото.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Мисијата на Сигмунд Фројд

Категорија:
ИСБН: 9786082010137

1 оценка за Мисијата на Сигмунд Фројд

  1. Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in