Мистерија

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Última salida | Бр. на страни: 416 | Димензии: 20 см | Корица: /

Кога Тед Мекеј дознава дека боледува од неизлечива болест решава да стави крај на неговиот живот.Во моментот кога е подготвен да го повлече чкрапалото, некој му заѕвонува на вратата со необичен предлог.Предлогот е да убие двајца луѓе од кои едниот е криминалец, а другиот болен човек како него.Откако би го сторил тоа, тој ќе биде следниот за отстрел како дел од самоубиствен ланец.Така семејството полесно би го прифатила фактот на убиство , отколку самоубиство.Но, додека Тед ги врши убиствата, нешто му е чудно и сомнително.Местата на злосторствата ги знае, ги препознава куќите, како и мажите кои се негова цел.Мрачните тајни од неговото минато почуваат да излегуваат на виделина...

Цена: 550 ден 430 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Мистерија

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0559-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мистерија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in