Преглед на кошничка “Свињите” e додадена во Вашата кошничката

Мистеријата на синиот воз

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 184 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Роман за навидум обично убиство кој читателот го држи во неизвесност сè до самиот крај. Се работи за девојката Кетрин Греј која сака да се впушти во една авантура, носејќи ги со себе вредните рубини кои се подарок од нејзиниот татко. Во меѓународниот „Син воз“ кој патува кон Ница се крие голема мистерија. Кој и зошто ја убил ќерката на американскиот богаташ?
Рангирано 5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 200 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Мистеријата на синиот воз

Категорија:
ИСБН: 9786082010403

2 оценки за Мистеријата на синиот воз

  1. Rated 5 out of 5

    filip selamovski (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Христина Христов (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in