Мистеријата на синиот воз

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2009
Original title: / | Num. of pages: 184 | Dimensions: 125X200 | Cover: мека

Роман за навидум обично убиство кој читателот го држи во неизвесност сè до самиот крај. Се работи за девојката Кетрин Греј која сака да се впушти во една авантура, носејќи ги со себе вредните рубини кои се подарок од нејзиниот татко. Во меѓународниот „Син воз“ кој патува кон Ница се крие голема мистерија. Кој и зошто ја убил ќерката на американскиот богаташ?
Rated 5 out of 5 based on 2 customer ratings
(2 customer reviews)

Price: 200 ден

1 in stock

Compare
Sold By Ѓурѓа

Report an abuse for product Мистеријата на синиот воз

Category:
SKU: 9786082010403

2 reviews for Мистеријата на синиот воз

  1. Rated 5 out of 5

    filip selamovski (verified owner)

  2. Rated 5 out of 5

    Христина Христов (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in