МОЧУРИШТЕ

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 261 | Димензии: 14 x 21 см | Корица: /

Мистериозно убиство во една од сиромашните населби на Рејкјавик е воведната сцена во овој мрачен и возбудлив трилер на исландскиот писател Арналдур Индридасон. Истражувајќи го случајот, полицијата открива низа шокантни и неверојатни сознанија, кои го водат читателот во една вртоглава авантура низ студените исландски градови. Главниот лик во романот, детективот Ерлендур, е еден од оние незаборавни фигури во детективската проза какви што се Шерлок Холмс, Херкул Поаро или Сем Спејд.

Мочуриште е динамичен и возбудлив трилер, преполн со мистерии и пресврти сè до последната страница, но и неверојатно прецизен и сликовит опис на скандинавскиот живот. Истовремено класична детективска приказна и современ роман со незаборавни ликови и мајсторски доловена атмосфера, уште од своето објавување е прогласен за книжевен феномен и до денес е објавен во милионски тиражи. Огромната популарност на романот резултираше со низа продолженија, многубројни изданија и огромен успех низ целиот свет.

„Морничав роман, беспрекорно напишан и многу посликовит и подлабок од современите трилери.“ Индепендент

„Во исто време застрашувачки и трогателен роман, невероjатно динамичен, но многу интелигентно и вешто напишан.“ Тајмс
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product МОЧУРИШТЕ

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-273-7

1 оценка за МОЧУРИШТЕ

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in