Моето полноќно сонце

Автор: Џон Шорз
Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: My midnight sun | Бр. на страни: 262 | Димензии: 21 | Корица: /

Животот е убав за триесетгодишниот Овен Стерлинг. Но, кога за време на медениот месец ќе му се случи огромна трагедија, иднината на којашто се надевал е целосно распарчена. Откако времето што го помина со семејството и со пријателите во Америка не му ја намали болката, Овен одлучува да се врати во Азија и да се помири со сопственото минато. Една случајна средба го зблужува со Сучин, млада Тајланѓанка која се бори со сопствените демони. Инспирирана од неочекуваната блискост и поврзаност, оваа чудна патувачка двојка тргнува кон Непал, а наскоро започнува и неверојатно искачување на Хималаите. Соочувајќи се со сопствените сомнежи, но и со се друго - од бандити до свлечишта и болести - Овен и Сучин се искачуваат се повисоко, а нивната врска се зацврстува со секој нареден чекор. Сепак, сенките од нивното минато се надвиснуваат над нив, темни и заканувачки. И, макар што обојцата бараат повторно раѓање во оваа прекрасна земја што не простува, ниеден од нив не знае дали ќе стигнат до легендарниот врв. Искачувањето може да ги скрши ... или да ги спаси.

Цена: 420 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Моето полноќно сонце

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-10-0964-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моето полноќно сонце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in