Моите најсмешни приказни за животни

Автор: Уте Луц
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Superlustige tiergeschichten | Бр. на страни: 86 | Димензии: 27 | Корица: тврда

Во оваа книга поместени се седум најразлични приказни за животните кои се живописно илустрирани и со многу љубов. Прекрасна книга која може некој да ви ја чита или да ја читате самите и подоцна да ја прераскажувате.Што се доживува кучето Тото додека се вози со автомобил и зошто возењето со трактор може да биде поубаво отколку со спортски автомобил, сето тоа може да се дознае преку оваа книга.

Цена: 379 ден

299 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Моите најсмешни приказни за животни

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-200-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моите најсмешни приказни за животни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in