Моите први ноти : вежбанка по солфеж 1 : 6+

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Моите први ноти : вежбанка по солфеж 1 : 6+ | Бр. на страни: 24 | Димензии: 29 см | Корица: /

Научи ги музичките ноти и основните поими од музиката со Софија.

Со оваа книга ќе научиш:
• Што се ноти и петолиние
• Што е виолински клуч и како се пишува
• Што е метар и такт
• Што се паузи и како се запишуваат
• За основната скала Це-дур (C-dur)
• За траењето и висината на нотите
• Што е бас-клуч
• Што е динамика и кои се основните знаци за динамика

Цена: 198 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Моите први ноти : вежбанка по солфеж 1 : 6+

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-200-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моите први ноти : вежбанка по солфеж 1 : 6+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in