Моите први ноти : вежбанка по солфеж 2 : возраст 6+

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Моите први ноти : вежбанка по солфеж 2 : возраст 6+ | Бр. на страни: 24 | Димензии: 29 см | Корица: /

Научи ги музичките ноти и основните поими од музиката со Софија.

Со оваа книга ќе научиш повеќе за:
• Абецедните имиња на тоновите
• Тоновите од втората октава
• Што е метар и такт
• Осмини ноти и осмини паузи
• Метар и такт
• Бас-клуч, тоновите во бас-клуч и како се пишуваат
• Повишени, снижени и разрешени тонови
• Скалите а-мол и Це-дур

Цена: 198 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Моите први ноти : вежбанка по солфеж 2 : возраст 6+

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-223-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моите први ноти : вежбанка по солфеж 2 : возраст 6+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in