МОЈАТА БОРБА (прв дел)

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 240 | Димензии: 12.5x20 | Корица: мека

Мојата борба е едно од најконтроверзните дела на светот. Кога се појавил нејзиниот прв том во Германија, на 19 јули 1925, била наречена „Библија на германскиот народ“. Според К. Хајден, таа спокојно може да се нарече Библија, но – сатанистичка! Во неа Хитлер го фалсификувал својот живот, претставувајќи се во херојска светлина достојна за водач на една партија и за творец на националсоцијализмот.
Рангирано 3 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product МОЈАТА БОРБА (прв дел)

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-217-9

2 оценки за МОЈАТА БОРБА (прв дел)

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 1 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

    bez zvezdicka, sramota e vakva kniga da prodavate!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in