МОЈАТА БОРБА (втор дел)

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 240 | Димензии: 12.5x20 | Корица: мека

По излегувањето од печат, Мојата борба била наречена „Библија на германскиот народ“, но за многумина е „сатанистичка Библија“. До крајот на втората светска војна била преведена на сите големи светски јазици и била продадена во 9.840.000 примероци. До денес доживеала илјадници изданија и останува едно од најконтроверзните дела на светот.

Цена: 300 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product МОЈАТА БОРБА (втор дел)

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-218-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “МОЈАТА БОРБА (втор дел)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in