Мојата прекрасна сопруга

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: My lovely wife | Бр. на страни: 310 | Димензии: 21 | Корица: /

Едно случајно убиство кај една млада брачна двојка ќе поттикне мрачни желби за игри што ги надминуваат границите на дозволеното. Нивната љубовна приказна е едноставна. Запознал прекрасна жена, се вљубиле и добиле деца. Заедно со својата жена се преселил во едно предградие. Откриле кои се нивните најголеми соништа, но и најмрачни тајни. Потоа сè им станало здодевно... Изгледаат како секоја нормална двојка. Тие се ваши соседи, родители на другарот на вашето дете, познајници со кои ќе седнете на вечера. Сите ние имаме тајни со чија помош го одржуваме бракот жив. Нивната е како да побегнат од одговорноста за убиствата. Тие се уигран тандем во кој секој ја знае својата улога. Но, кога едниот од нив ќе ги прекрши правилата на игра, одмаздата што го чека ќе биде страшна...

Цена: 430 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Мојата прекрасна сопруга

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-746-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мојата прекрасна сопруга”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in