Мојата преубава шпионка

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 424 | Димензии: 0x0 | Корица: /

1940 година. Европа е во војна, а британскиот шпион Ник Дејвис е на дипломатска служба во Букурешт. Градот е центар на тогашната мода, уметност и култура, со преубави булевари, дури има и Трумфална капија, Букурешт е познат под името „мал Париз“. Меѓутоа, набрзо стигнуваат нацистите и во градот завладува терор.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Мојата преубава шпионка

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-606-6

1 оценка за Мојата преубава шпионка

  1. Rated 5 out of 5

    Maja Simik (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in