Мојата сестра, сериски убиец

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: My Sister, the Serial Killer | Бр. на страни: 192 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

Три убиства веќе те прават сериски убиец. Или не? Кореде е огорчена. И, како да не биде?! Нејзината сестра Ајола е многу нешта: омиленото дете, најубавата ќерка, но веројатно и – социопат. Кога вечерата на Кореде е прекината од вознемирувачкиот повик на сестра ѝ Ајола, таа знае што се очекува од неа: белило, гумени ракавици, нерви од челик и силен стомак. Ова ќе биде третото момче на Ајола по ред – „убиено во самоодбрана“ и со тоа официјално трета збрка што нејзината сестра треба да ја расчисти. Кореде веројатно би требало да оди во полиција, но… ја сака својата сестра и, како што велат: семејството секогаш на прво место. Морничав трилер преполн со црн хумор и сатира, приказна за љубовта, но и остра критика на семејните односи во современото општество. Оваа книга за рекордно брзо време се искачи на сите читателски топ-листи. Беше и на пошироката листа на номинации за Букеровата награда за 2019 и финалист на Women’s Prize 2019.

Цена: 300 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Мојата сестра, сериски убиец

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-388-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мојата сестра, сериски убиец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in