Мојот маж

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Мојот маж | Бр. на страни: 130 | Димензии: 20x13 | Корица: мека

Раскази за смеата и тагата во секојдневието.
Рангирано 4.67 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Мојот маж

Категорија:
ИСБН: 978-608-4770-04-6

3 оценки за Мојот маж

 1. Rated 5 out of 5

  Svetlana Shterjova (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Kikiland

  Ги сакам расказите ….. капка по капка ги уживаш ….точно секој расказ како одишка … како бегство од реалноста (а некој како овие те враќаат баш таму )…. и така добро срочени, да се изначудиш како може да се долови одредена приказна во неколку странички. Е овие раскази ви викам малку поинакви….божем за мажите …ама некако како за жените 🙂 или пак така мајсторски Румена ги сковала, чиниш се адаптираат во зависност кој пол е читателот :))) Безмилосно сурови, необработени, ненашминкани, напати смешни, напати бизарни, па трагични, па психотични, па пак смешни …прав ролокостер за чувствата. Ти плеска во фаца секојдневни моменти опишани со таква искреност, болна искреност…оставаат страшна горчина… нараторката не ни сака да ги спакова поинаку, нејзе не и е ни гајле дали ќе те бендиса тоа. Таа едноставно го вади цел отров на виделина …трулеж….и не може да ја обвиниш … тоа е реалноста….отрезнувачко четиво ….не можеш, а да не се воодушевиш од стилот на Румена. Румена не ти продава, не ти подметнува, туку реално ти ја сервира денешницата…. е па друштво, не ќе да го сакаме ова каде се оди денес. Одвратно е и за читање нели? Брррр….

 3. Rated 5 out of 5

  Ирена Петровска

  Прекрасна! Мала, кратка и јасна, и многу моќна книга!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in