Мојот поредок на светот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Meine weltordnung | Бр. на страни: 335 | Димензии: 20 | Корица: мека

Во Мојот поредок на светот, Адолф Хитлер ги изнел своите мисли за надворешната политика на Германија, за расата и волјата во борбата за моќ, за германските потреби и цели, политичките планови на вториот Рајх, како и за целите на Германија. Напишана е по Мојата борба, а денес овие историски документи ни даваат увид во умот и во намерите на една од најпознатите политички фигури на 20 век. Книгата, исто така, ни го прикажува развојот на идеи кои требаше да ја обликуваат надворешната политика на Хитлер по 1933 година. Ги содржи сите обележја на Хитлер, заедно со застрашувачкото, постојано верување во војна и насилство како средства за да се осигури дека Германија ќе владее со светот.

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Мојот поредок на светот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-411-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мојот поредок на светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in