Мојот пурпурен мирислив роман

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: My Purple Scented Novel / Ian McEwan | Бр. на страни: 48 | Димензии: 11×18 cm | Корица: /

Пријателството меѓу двајца писатели добива чуден пресврт кога едниот од нив одеднаш ќе стане успешен. Љубомората и фрустрациите ќе го поттикнат неуспешниот писател да испланира и бескрупулозно да изврши совршено книжевно злосторство. Новелата „Мојот пурпурен мирислив роман“ е напишана во 2016 година, а подоцна објавена во 2018 година, по повод седумдесеттиот роденден на Ијан Мекјуан.

Цена: 180 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Мојот пурпурен мирислив роман

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4852-62-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мојот пурпурен мирислив роман”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in