Моќта на позитивното живеење

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The power of positive living | Бр. на страни: 256 | Димензии: 12 | Корица: тврда

Дали знаеме што сакаме? Дали го бараме тоа што го сакаме? Дали има ме добро засновани планови кои ги поддржуваме со цврста одлука и истрајна акција? Дали сме оптимисти со перспектива? Дали постојано сме претпазливи против негативни мисли и негативни практики? Дали практикуваме позитивен пристап кон животот? Луртон открива како да стекнеме попозитивен начин на живот, како да го достигнеме развојот на вистинската зрелост на умот и искуство. Се разбира, тој ќе нѐ научи дека најважно е да се има позитивен став на умот, позитивна перспектива и позитивни цели кои обезбедуваат контрола над негативностите бидејќи моќта на позитивното живеење е неограничена.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Моќта на позитивното живеење

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-420-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моќта на позитивното живеење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in