Моќта на сегашниот миг

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The power of now | Бр. на страни: 200 | Димензии: 21 | Корица: мека

Претворајќи го апстрактното во конкретно, Екарт Тол ни нуди една поинаква филозофија на животот, која преку длабоката преобразба и внатрешното себепреиспитување, ќе доведе до целосна промена на начинот на кој размислуваме. Овој своевиден духовен учител, со своите зборови не подучува како да ги наслушнеме гласовите на своето емоционално битие, како да дојдеме до спознание за тоа кои сме навистина и како да достигнеме ослободување на сопствениот ум.Неговата техника на самопомагање на крајот резултира со чувство на мир, и што е најважно, задоволство со себеси, со сопствениот живот, без страв од иднината, без копнеж по минатото, живеејки го докрај, сегашниот миг.

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Моќта на сегашниот миг

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-030-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моќта на сегашниот миг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in