Моќта на умот : тајната на менталната магија

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Mind-power : the secret of mental magic | Бр. на страни: 318 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Mоќта на умот е монументално достигнување во науката за умот. Нејзината вредност денес е уште поизразена. Аткинсон открива дека свеста е обединета и сеприсутна и дека да ја насочиш свеста е да ја насочиш својата реалност, да избереш од гледиштата на твоите потенцијали, буквално да ја совладаш својата судбина. Пораката од оваа книга ќе допре до сите оние што слушаат, бидејќи човештвото еволуира низ својата духовна адолесценција. Аткинсон имал длабоко разбирање за моќта на умот и за тоа како да го управува, што е елегантно и јасно претставено во оваа безвременска книга.

Цена: 500 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Моќта на умот : тајната на менталната магија

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-416-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Моќта на умот : тајната на менталната магија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in