Мол Фландерс

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: The fortunes and misfortunes of the famous Moll Flanders | Бр. на страни: 318 | Димензии: 140 х 200 | Корица: мека

Романот на Дефо, кој се смета за еден од позначајните британски романи, ја следи Мол Фландерс од нејзиното раѓање во затворот, каде што мајка ѝ ја издржувала казната, па сè до просперитетот кој на крајот го достигнува. Оваа живописна сага за неодоливата и озлогласена хероина – нејзините престапи и прекршоци, нејзината разнолика кариера како проститутка, шармантна и верна сопруга, крадец и осуденик – денес опстојува како еден од најживите и најискрените записи за напредокот на една жена низ лавиринтите на општеството.

Цена: 190 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Мол Фландерс

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-022-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мол Фландерс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in