Молкот на зборовите и времето

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Молкот на зборовите и времето | Бр. на страни: 84 | Димензии: 21 | Корица: /

Книга пишувана под ведро небо, во ситни часови... ѕвездена, метафизичка, љубовна... Стихови за патувањето навнатре (за да се спознаеш) и нанадвор (за да можеш да љубиш), како дишење. Стихови пишувани под силно влијание на надреализмот во литературата, но и во сликарството. Поезија што допира до најтемните понори на битието...

Цена: 200 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Молкот на зборовите и времето

Категорија:
ИСБН: 978-608-265-013-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Молкот на зборовите и времето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in