МОНА

Издавач: СлавиКа либриС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Mona | Бр. на страни: 120 | Димензии: 145x205 mm | Корица: /
Извадок:

Таа е медицинска сестра, а тој сè уште е скоро дете. Се среќаваат на урнатините на своите животи, на урнатините на стариот свет, на урнатините на една болница, во која продира новиот свет исто како нишките на ползавците од плевелот. Веројатно, подобро нема ни да биде. Но, што ако не е така? Ако сепак биде подобро? На ист начин како во прославениот роман Езеро (за кој авторката е добитничка на наградата Магнезија литера за книга на годината и наградата за литература на Европската унија) и во романот Мона Бјанка Белова на маестрален начин ја опишува тешката и напнатата атмосфера на моментот во кој човек треба да донесе одлука. Бјанка Белова во своите романи има тенденција да го шокира читателот, да го изненади и да го натера да ја погледне реалноста во очи.

Цена: 300 ден 200 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач СлавиКа либриС

Report an abuse for product МОНА

Категории: , , , ,
ИСБН: ISBN 978-608-66375-4-5

Questions and Answers

You are not logged in