Море на спокојството

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Sea of tranquility | Бр. на страни: 200 | Димензии: 21 | Корица: мека

Меланхолична приказна за уништувањето на познатиот свет, патувањето низ времето и осаменоста.

Во 1912 г. 18-годишниот Едвин Сент Џон Ендру поради една непримерна изјава е протеран од своето богато семејство. Шетајќи низ шумата на малото место во кое престојува, одеднаш слуша чудни звуци на виолина. Во 1994 г. 12-годишната Винсент Смит снима мистериозно видео во шумата во близина на својот дом. Во 2020 г., по смртта на Винсент, нејзиниот брат композитор го прикажува ова видео на својот концерт. Во 2203 г. Олива Луелин ги остава сопругот и ќерката во домот на втората Месечева колонија, место со бели камења, шилести кули и артифициелна убавина, и оди на Земјата на турнеја со својот роман за пандемијата. Во него има еден чуден пасус: човек свири на виолина во густа шума кога се случува нешто необјасниво. За да открие како овие луѓе се поврзани и зошто ги слушаат истите звуци на виолина, детективот Гаспери Робертс мора да тргне на патување низ времето. Таму согледува можност да направи нешто извонредно, што ќе ја наруши временската рамка на универзумот. Но што ако нивната реалност е само симулација?

„Обединувајќи научна фантастика и одлична нарација, авторката на овој замислен свет истражува како технологијата може да ни ја контролира судбината ако заборавиме да сочувствуваме.“

Цена: 360 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Море на спокојството

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4892-98-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Море на спокојството”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in