Мост преку вечноста

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: The bridge across forever | Бр. на страни: 374 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Кога ќе ја пронајдеш својата вистинската љубов, зграпчи ја. Минатото никогаш не се враќа за да го промениме. Една одлука влијае на целиот живот. Понекогаш изгледа страшно, изгледа тешко, сомнежите нè јадат однатре, двоумењето ни ги затвора очите и нè прави слепи и затворени за светот.Ричард Бах се плаши. Се плаши од тоа дека нема никогаш да ја пронајде вистинска љубов. Се плаши кога ќе ја пронајде. Се плаши дека се излажал. Во тој страв, кој му го задушува и кочи целото битие, тој решава да побегне, да побегне од љубовта воопшто. Меѓутоа, љубовта ги наоѓа своите патишта. Бах решава да порасне и да ја преземе одговорноста за себе и сопствениот живот, да ја прими љубовта со сето своето битие, затоа што, иако понекогаш боли, само така вистински се живее.Мост преку вечноста – Ричард Бах Една од најубавите љубовни приказни од авторот на култната книга Галебот Џонатан Ливингстон. Пишувана врз основа на автобиографски настани, на некој начин раскажувајчи ја својата животна сторија, Ричард бах раскажува за патиштата на љубовта и вечните дилеми, на тој начин изнесувајчи ни ја неговата животна филозофија.
Рангирано 3.29 од 5 според 7 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Мост преку вечноста

Категорија:
ИСБН: 9786084577768

7 оценки за Мост преку вечноста

 1. Rated 4 out of 5

  iVote naracki (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 4. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Наташа Пеневска (верификуван корисник)

 6. Rated 1 out of 5

  Данче Пејиц (верификуван корисник)

 7. Rated 2 out of 5

  Фросина Трајковиќ (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in