Можеби некогаш

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Maybe someday | Бр. на страни: 318 | Димензии: 21x13 | Корица: мека

Сидни живее во идилично меурче; таа има работа во која ужива, живее со својата најдобра пријателка, Тори, има прекрасно момче и бесплатно слуша неверојатна музика во живо од балконот спроти нејзиниот. Но кога Сидни дознава дека нејзиното момче ја изневерува и тоа со нејзината најдобра пријателка, идиличното меурче пука. Таа одеднаш останува без Хантер, без Тори, без кров над главата и без работа.
Тогаш во игра влегува мистериозниот и привлечен сосед, Риџ, кој стои зад музиката што доаѓа од спротивниот балкон. Тој веќе ѝ е делумно познат, иако реално не се познаваат, бидејќи Сидни е навлечена на неговата музика и не може да престане да го гледа и слуша како страсно свири на гитара на неговиот балкон. Тој ѝ нуди излез од навидум безизлезната ситуација, предлагајќи ѝ да пишуваат песни заедно, а со тоа истовремено ѝ дава и надеж дека таа може да продолжи понатаму. Но продолжувањето понатаму со животот се покажува потешко отколку што Сидни очекува, па ѝ останува само да се надева дека... Можеби некогаш.
Страсна приказна за љубовта, предавството, лојалноста и музиката на која наизменично ќе се смеете и плачете.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Можеби некогаш

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-40-1

7 оценки за Можеби некогаш

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Пре-пре убава книга! Одамна не сум прочитала нешто толку уникатно и убаво.

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Ljupka Gjorgjievska (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Knigata e navistina ubava i emotivna

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in