Мраз студенo

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Ice cold | Бр. на страни: 380 | Димензии: / | Корица: мека

Бостонската истражителка Мора Ајлс заминува во Вајоминг на медицинска конференција, каде среќава група пријатели и решава со нив да тргне на скијачки излет. Меѓутоа, комбето ќе им се заглави на завеан планински пат, а нема да има никаква помош. Наближува ноќта а виулицата станува посилна, па друштвото наоѓа засолниште во зафрленото село Небесното Кралство, со дванаесет сенишно идентични куќи, мрачни и напуштени. Во Небесното Кралство се случило нешто страшно: недовршено јадење стои во чиниите а автомобилите  стојат паркирани  во гаражите. Жителите на селото како в земи да пропаднале, но трагите во снегот покажуваат дека некој и понатаму  демне во студената темнина - некој кој ги набљудува Мора и нејзините пријатели.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 470 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Мраз студенo

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0670-4

1 оценка за Мраз студенo

  1. Rated 5 out of 5

    biskovski18@gmail.com

    Knigava e predobra – avantura, misterija, triler – se vo edno! Odlicna, kako i site od Geritsen 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in