Мртви капитали

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Mrtvi kapitali | Бр. на страни: 142 | Димензии: 125 x 200 | Корица: /

Топла семејна приказна во која преку случувањатата на семејството Матковиќ се отсликува состојбата во земјата. Нела и Анка, ќерките во семејството, се целосен контраст една на друга. Додека Анка е среќна и задоволна самата со себе што и да прави, Нела е опседната по луксузот и градскиот живот. И зад сите случувања на семејството Матковиќ се крие моќна порака: највредниот капитал на секоја држава е човекот.

Цена: 300 ден 210 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Мртви капитали

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-201-489-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мртви капитали”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in