Мудар родител – среќно бебе

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Miraklenestid | Бр. на страни: 208 | Димензии: 14,5x20,5 | Корица: мека

Бебињата се чудо! Не е важно колку деца имате, искуството со секое е ново, различно, посебно, и како родител никогаш не престанувате да се грижите што е најдобро за вашето дете. „Мудар родител – среќно бебе“ е модерна библија за родителите на дваесет и првиот век. Во седум лесни чекори, психологинката и семеен терапевт Хедвиг Монтгомери ги води родителите низ првите 24 месеци од детскиот живот. Бидејќи првите две години од животот се навистина чудесни. Неверојатно е да се воспитува дете од првите денови, од немоќно бебе што само лежи или лази до дете што чекори покрај вас и говори. Во еден момент тоа не може ништо, а веќе во следниот може сè. Тие две години се како цела вечност, еден посебен универзум. И затоа е потребен овој придружник! Како да имате среќно дете? Како да стекнете доверба? Како да го подготвите детето за тешките нешта што следуваат? Колку навистина смеете да бидете нервозни? Која е најчестата грешка што ја прават родителите? „Мудар родител– среќно бебе“ е поучна и едноставна книга, која ќе ве научи како да станете родител каков што посакувате да бидете.

Цена: 600 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Мудар родител – среќно бебе

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-401-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мудар родител – среќно бебе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in