Мудар родител – среќно дете

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Foreldremagi | Бр. на страни: 196 | Димензии: 14,5×20,5 | Корица: мека

Што да направите кога вашето дете доживува некаква криза за која се чини дека нема никаква причина? Како да постапите кога детето не спие мирно, не сака да јаде или вреска секогаш кога треба да оди некаде? Повеќето родители би избрале една од овие опции: да збеснат или едноставно да се откажат. Но што ако постои и трета опција? „Мудар родител – среќно дете“ е наменета за сите оние што имаат неколку години родителско искуство и имаат потреба од совети. Низ седум лесни чекори, психологинката и семеен терапевт Хедвиг Монтгомери ги води родителите и старателите на патувањето што им претстои затоа што родителството е долготраен проект – имате околу дваесет години да го завршите овој проект како што треба. „Мудар родител – среќно дете“ е поучна и едноставна книга што ќе ви помогне да изградите цврст и среќен однос меѓу вас и вашите деца, без оглед на која возраст се.

Цена: 500 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Мудар родител – среќно дете

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-401-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мудар родител – среќно дете”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in