Мувата која ја заврши војната

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Flugan sem stödvadi strídid | Бр. на страни: 116 | Димензии: 20 см | Корица: /

Исландска детска книга на годината во 2011 г. Колкекс, Хари Шеќер и Флај се само обични домашни муви. Вид на муви коишто малку луѓе ги забележуваат и коишто тешко дека некогаш направиле нешто значајно. Сѐ до денот кога решаваат да избегаат од дома и да ги бараат добрите монаси од Непал. Необична приказна за мувите, луѓето и војната. Урнебесна и смртно сериозна истовремено. Препорачана за деца од 6 до 12 години.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Мувата која ја заврши војната

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-060-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Мувата која ја заврши војната”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in