My way 2

Оригинален наслов: My way 2 | Бр. на страни: 273 | Димензии: 297x210 | Корица: /

Карикатурите на Јордан Ѓорчев се оригинални, длабоко-хумани, духовити, сатирични.. Јордан Ѓорчев е современ трагач по авантурата што се вика живот. Со своите карикатури ги обелоденува предизвиците, стапиците, верувањата и неверувањата, заблудите и насочувањата, мери, одмерува и домерува од различни агли. Тој допира до реалните проблеми на животот со цртежи и текст, а карикатурата е костенова ежка во рацете. Во неа се крие симболиката на егзистенционалниот немир.

Цена: 649 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product My way 2

Категорија:
ИСБН: 978-608-4689-49-2

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “My way 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in