На фарма

Автор: Mammoth World
Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: На фарма | Бр. на страни: 28 | Димензии: 30х21 см, | Корица: /

Нови забавни книги создадени во соработка со издавачката куќа Mammoth World од Индија, наменети за децата од предучилишна и раноучилишна возраст. Серијата има два наслови со шарени налепници и интересни факти, кои им помагаат на децата да цртаат како што цртаат уметниците. Книгите содржат инструкции за цртање разни предмети, животни и омилени цртани ликови во неколку чекори, развивајќи ги кај децата когнитивните и моторнички способности. Чекор по чекор, децата ќе согледаат дека овој пристап е практичен, а цртањето е забавно.

Цена: 150 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product На фарма

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-10-0

Questions and Answers

You are not logged in