На големото корито

Автор: Софи Дол
Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Au grand lavoir | Бр. на страни: 137 | Димензии: 20 см | Корица: /

Една романсиерка учествува во телевизиска емисија по повод објавувањето на нејзината прва книга. Таа не се сомнева дека нејзината слика на екранот ќе вознемири еден од телевизиските гледачи вработен како градинар во градот Ножан-Ле-Ротру. Откако ја отслужил својата казна за злосторство што го извршил пред 30 години, тој сега води мирен живот. Но неочекувано, повторно ќе мора да се соочи со сопствените избори и грешки. Зашто романсиерката е ќерка на неговата жртва и за пет дена ќе дојде во локалната книжарница за да ја промовира својата книга. Во напната и мачна атмосфера, додека го чека соочувањето со личноста од која се плаши но од која не може да избега, за овој осамен човек почнува одбројувањето... Приказна во која секој лик е во потрага по емоционално закрепнување, откако ќе ја прифати одговорноста за своите постапки. Роман за верноста во потрагата по вистината, поттикната од желбата и потребата да им простиме на другите – но и себеси.

Цена: 300 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product На големото корито

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4892-28-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “На големото корито”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in