На мој начин / My way

Оригинален наслов: На мој начин / My way | Бр. на страни: 123 | Димензии: 22см | Корица: /

Извонредната ликовна реализација,луцидниот хумор,кој оди под рака со сатирата и иронијата,градењето на типични ликови,извонредната способност на авторот да ги селектира битните работи се главна одлика на карикатурите на Јордан Ѓорчев и главен предизвик да се нурне во неговиот творечки свет.

Цена: 600 ден 450 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product На мој начин / My way

Категорија:
ИСБН: 9789989271809

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “На мој начин / My way”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in