На пат кон дома

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Der Heimweg | Бр. на страни: 360 | Димензии: 21 см | Корица: /

Оној кој го знае часот на својата смрт веќе почнал да умира малку по малку…

Сабота е, нешто малку по 22:00 часот. Јулс Танберг е на смена како волонтер во телефонската служба за жени кои бараат смирувачки глас на другиот крај на линијата за да ги придружува додека се враќаат накај дома доцна навечер или каде што се јавуваат во итни случаи. Но досега, ниеден од тие случаи не бил ништо којзнае колку сериозно. Дефинитивно ништо опасно по живот. Сѐ до денес. Сѐ до разговорот на Јулс со Клара.

Младата жена е преплашена. Таа е убедена дека ја следи маж кој веќе ја има нападнато еднаш претходно. Маж кој напишал еден датум на ѕидот во нејзината спална соба, и тоа го напишал со крв. Датумот кога Клара ќе умре. А тој ден доаѓа за помалку од два часа…

Мистериозен, опсесивен, вознемирувачки… ова дефинитивно е најстрашниот психолошки трилер на Фицек досега!

Цена: 420 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product На пат кон дома

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-111-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “На пат кон дома”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in