На работ

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Naked edge | Бр. на страни: 400 | Димензии: 21 | Корица: мека

Што би направил кога копнежот те турка до работ?

Истражувачката новинарка Кетрин Кет Мартин го запознава планинскиот ренџер Гејбриел Гејб Роситер кога тој ја спасува по нејзиниот пад заедно со одронот на карпи во националниот парк Елдорадо Кањон. По неколку месеци, тој повторно ѝ доаѓа на помош кога еден полициски службеник од Болдер ги обвинува неа и другите американски Индијанци за нелегално престојување на местото Меса Бјут.

Некој сака да ги избрка домородните Американци од нивната света земја. Затоа, Кет и Гејб ги здружуваат силите за да ја истражат причината. Но поради страста што ја чувствуваат еден кон друг и кон вистината, тие ќе им станат трн во око на луѓето кои се доволно очајни за да убијат.

Цена: 490 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product На работ

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-187-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “На работ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in