На Скопје, со љубов!

Издавач: Приватен принт | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: На Скопје, со љубов! | Бр. на страни: 270 | Димензии: 21х14.8см | Корица: /

На Скопје, со љубов! - архитектонската мисла на Живко Поповски е колекција од сите пишани текстови, колумни, есеи и интервјуа на познатиот македонски архитект и професор на Архитектонскиот факултет во Скопје, Живко Поповски (1934-2007).Анета Христова-Поповска и Мери Батакоја ја приредија книгата и ги напишаа воведните текстови.

Цена: 490 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Приватен принт

Report an abuse for product На Скопје, со љубов!

Категорија:
ИСБН: 978-608-4838-00-5

Questions and Answers

You are not logged in