На враќање

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: На враќање | Бр. на страни: 190 | Димензии: 20 | Корица: /

Пишувањето роман бара трпение и посветеност, а пишувањето добар роман бара и талент за привлечно и деликатно раскажување на приказната. Нема сомнение дека Фросина го има и едното и другото во овој нов, возбудлив спој на конкретното и универзалното, на судбинското и рационалното, на патувањето и враќањето во домот. Елизабета Баковска

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product На враќање

Категорија:
ИСБН: 978-608-261-043-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “На враќање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in