Надуенка

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: Надуенка | Бр. на страни: 84 | Димензии: 21x14 | Корица: мека

Изданието „Надуенка“ е напишано од авторот Киро Донев. Претставува збирка раскази за деца. Се состои од следниве приказни во продолженија, за животни и растенија: Верност за верност, Дружба, Подвижна млекарница, Што раскажа овцата, Мачката на дедо Ставре, Поради едно јајце, Руска не е гуска, Ајде да се запознаеме, Иле и ластовичката, Надуената убавица, Непријател на жабите, Пејачот со златна плоча, Кокиче, Јаготка, Црвени обетки, Зрно по зрно погача, Зајаково слатко јадење, Полноќен разговор, Сончев сопатник, Бело злато и други.

Цена: 110 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Надуенка

Категорија:
ИСБН: 989PD9100115

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Надуенка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in