Најбогатиот Човек на Вавилон

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2002
Оригинален наслов: The Richest man in Babylon | Бр. на страни: 129 | Димензии: 21x14 | Корица: тврда

Милиони читатели ширум светот имале корист од „Вавилонските параболи“ кои се потврдени како најинспиративните дела напишани за штедењето, финансиското планирање и личниот успех. Напишани се на јазик што по својата едноставност одговара на јазикот на Библијата. Овие фасцинантни и информативни приказни ве водат по сигурен пат кон успехот и сите задоволства што тој ги носи со себе. Ова е книга што ги открива тајните на стекнувањето и чувањето на парите, како и нивната правилна употреба за да тие ви заработат уште пари. Книгата ја содржи тајната за остварување на сите ваши амбиции, желби и потреби. Поинаку кажано таа е клучот за вашиот успех и просперитет.  

Рангирано 5.00 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 260 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Најбогатиот Човек на Вавилон

Категорија:
ИСБН: 978-998-9901-05-8

Questions and Answers

You are not logged in