Најголемиот трговец на светот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The greatest salesman in the world | Бр. на страни: 204 | Димензии: 125х195 | Корица: мека

Во романот Најголемиот трговец на светот, Ог Мандино ни раскажува една древна приказна за суштината на трговијата. Хафид, некогашниот камилар со помош на десетте принципи за успех станал најголемиот трговец на светот, и пред неговата смрт, тргнува кон светата планина Хермон за да ги преточи тајните на успехот во свитоци за идните поколенија.Низ древна парабола, Мандино ја споделува со нас бескрајната мудрост на свитоците; нè учи постојано да трагаме по нови можности и дека сите ние имаме моќ да си го смениме животот. Во романот проткаен со мешавина од библиски мотиви и световни вредности, Ог Мандино ја пренесува својата навидум едноставна порака на толку луциден и убедлив начин што овој класичен водич за успехот вртоглаво ги освои читателите ширум светот.
Рангирано 4.44 од 5 според 9 рејтинзите на корисниците
(9 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Најголемиот трговец на светот

Категорија:
ИСБН: 9786084577096

9 оценки за Најголемиот трговец на светот

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Radmila Stefanovska (верификуван корисник)

 5. Rated 3 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Suzana Dimkovic (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Odlicna e knigata 🙂

 9. Rated 5 out of 5

  Biljana

  Koj ja procital znae deka ovaa kniga vredi celo bogatstvo

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in