Најголемиот трговец на светот

Original title: The greatest salesman in the world | Num. of pages: 204 | Dimensions: 125х195 | Cover: мека

Во романот Најголемиот трговец на светот, Ог Мандино ни раскажува една древна приказна за суштината на трговијата. Хафид, некогашниот камилар со помош на десетте принципи за успех станал најголемиот трговец на светот, и пред неговата смрт, тргнува кон светата планина Хермон за да ги преточи тајните на успехот во свитоци за идните поколенија.Низ древна парабола, Мандино ја споделува со нас бескрајната мудрост на свитоците; нè учи постојано да трагаме по нови можности и дека сите ние имаме моќ да си го смениме животот. Во романот проткаен со мешавина од библиски мотиви и световни вредности, Ог Мандино ја пренесува својата навидум едноставна порака на толку луциден и убедлив начин што овој класичен водич за успехот вртоглаво ги освои читателите ширум светот.
Rated 4.44 out of 5 based on 9 customer ratings
(9 customer reviews)

Price: 199 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Најголемиот трговец на светот

Category:
SKU: 9786084577096

Издавачки центар ТРИ

9 reviews for Најголемиот трговец на светот

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 2. Rated 3 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 3. Rated 4 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Radmila Stefanovska (verified owner)

 5. Rated 3 out of 5

  Иво Митрушев (verified owner)

 6. Rated 5 out of 5

  Suzana Dimkovic (verified owner)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

  Odlicna e knigata 🙂

 9. Rated 5 out of 5

  Biljana

  Koj ja procital znae deka ovaa kniga vredi celo bogatstvo

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in