Најмалиот слон на светот

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Najmniejszy słoń świata | Бр. на страни: 152 | Димензии: 210x135 | Корица: /
Извадок:

Најмалиот слон на светот доаѓа на свет во зоолошката градина и веднаш сака да појде во потрага по родната Африка. За жал, неговото живеалиште и целата зоолошка градина се опколени со решетки. За да се провлече помеѓу нив, Слончето решава да се смали, па затоа треба да престане да јаде... • Што ќе кажат за тоа мама слоница и тато слон? • Кои се Господинот Мачор, Румена, Мена Вирче и Мацко, а исто така и Маестро? • Каква полза и какви опасности произлегуваат од тоа што умееш да читаш? • Колку кикиритки дневно може да изеде мало Слонче, а да не порасне? • И зошто животните се најважни, а од сите животни најважни се амебите? • А... и каде сета таа Африка?

Цена: 600 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Најмалиот слон на светот

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-37-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Најмалиот слон на светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in