Најтешкото нешто

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Најтешкото нешто | Бр. на страни: 345 | Димензии: 21 | Корица: /

Урбана драма со бројни неочекувани животни пресврти, еден вид сурова приказна за љубовта и религијата, за злото и предавството, но и за непредвидливата и не ретко монструозна човечка особина за нанесување голема болка, поради алчност и страст.“ „...наративниот тек се испреплетува со низа настани што изобилуваат со нечесни игри, уцени, физички пресметки, принудни бегства, па дури и убиства.“ „...приказна за изборот или за одлуката да се скршне лево или десно на крстосницата на животот.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Најтешкото нешто

Категорија:
ИСБН: 978-608-4627-69-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Најтешкото нешто”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in